Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Poseł na Sejm RP Pan dr Jarosław Sachajko na spotkaniu z delegatami Dolnośląskiej Izby Rolniczej

W dniu 16 stycznia 2017r. w Łagowie odbyło się spotkanie delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Posłem na Sejm RP Panem dr Jarosławem Sachajko, oraz z Posłem na Sejm RP Panem Robertem Winnickim, którego tematem przewodnim był program działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2017-2019r. W spotkaniu uczestniczyli również: Starosta Zgorzelecki Pani Urszula Ciupak, Wicestarosta Lubański Pan Wojciech Zembik, Zastępca Dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych Pan Artur Mackiewicz, a także przedstawiciele ze związków i organizacji rolniczych, współpracujących z Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Zaproszeni goście: delegaci Izby, rolnicy, przedstawiciele organizacji rolniczych wykazali duże zainteresowanie debatą zadając wiele konkretnych pytań dotyczących m.in. dzierżaw – cen gruntów rolnych, prawa łowieckiego, struktury gospodarstw rolnych, zmian w przepisach dotyczących sprzedaży bezpośredniej, wpływów CETA, tematyki płatności ONW czy przepisów dotyczących spółdzielni rolników. Na wszystkie nurtujące pytania odpowiedzi udzielali: Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys, Delegat do Krajowej Rady Izby Rolniczej Pan Henryk Kowalik, oraz zaproszeni goście: Posłowie na Sejm RP: Pan dr Jarosław Sachajko, Pan Robert Winnicki.

Przebieg spotkania koordynowali: Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Zgorzeleckiego Pan Tadeusz Baranek, oraz Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Lwóweckiego Pan Mieczysław Środa.

Zaproszone media: Telewizja Regionalna TVT Zgorzelec.

Katarzyna Grzelak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jak żyć Panie Premierze?...

Gawl, Florentyna