SPOTKANIA DELEGATÓW DOLNOŚLĄSKIEJ IZBY ROLNICZEJ RADY POWIATU ZGORZELECKIEGO Z KIEROWNICTWEM SEKCJI ZAMIEJSCOWEJ GOSPODAROWANIA ZASOBEM W RAKOWICACH WIELKICH

W dniu 08 lutego 2017 r. o godz. 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 8 odbyło się spotkanie Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej Rady Powiatu Zgorzeleckiego z kierownictwem Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Rakowicach Wielkich z udziałem zaproszonych gości: Pana Mariusza Wieczorka – Wicestarosty Zgorzeleckiego; Pana Zbigniewa Mądzelewskiego – kierownika SZGZ w Rakowicach Wielkich; Pani Anety Mazur – Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zgorzelcu; Pani Anety Gazda – Kierownika Biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu; Pana Sławomira Siwickiego – Kierownika Oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim: gruntów rolnych oddawanych w dzierżawę i ustalania w związku z tym czynszów dzierżawnych; bezumownego użytkowania gruntów rolnych i problem dożywotniego wykluczenia takiego dzierżawcy, odrzucanie ofert przetargowych w przypadku złożenia błędnych informacji, decyzje/zgody na wycinkę zadrzewień śródpolnych przez dzierżawców gruntów rolnych, sytuację drzew i krzewów rosnących w rowach przydrożnych i projekt realizowany przez powiat zgorzelecki, którego efektem będzie uregulowanie spraw samosiejek i uporządkowanie stanu pasów przydrożnych; kontynuacje szkoleń w tematyce stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.

Katarzyna Grzelak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Słowa prezesa

Jak żyć Panie Premierze?...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,7457 -0,07% [13:58]
 EUR / JPY 129,8090 +0,28% [13:58]
 EUR / PLN 4,2866 +0,01% [13:58]
 USD / JPY 112,0190 +0,23% [13:58]
 USD / PLN 3,6986 -0,05% [13:58]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gawl, Florentyna