Szkolenie w Tarnowie

W dniu 22 lutego 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Tarnowie, gmina Ząbkowice Śl., odbyło się szkolenie pt. „Ocena kondycji upraw. Stan przezimowania, odżywianie oraz skuteczność zabiegów chemicznych”. Szkolenie wspólnie zorganizowali Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Tarnowie, PZDR Ząbkowice Śl., Rada Powiatowa DIR w Ząbkowicach Śl., firma OBROL z Kruszewni w województwie wielkopolskim i SYNGENTA.

Uczestników szkolenia powitała Pani Jadwiga Ciepielska, zastępca dyrektora SDOO w Zybiszowie.
Tematy „Charakterystyka doświadczeń z rzepakiem ozimym w ramach programu PDO, listę zalecanych odmian, charakterystykę jesiennego okresu wegetacyjnego i ocenę przezimowania zbóź ozimych przedstawili pracownicy SDOO Tarnów, Jacek Tracz i Katarzyna Janoszek.
Temat znaczenia wody i innych czynników wpływających na poprawę efektywności zabiegów ochrony roślin zreferował Stanisław Winiarz.
Ocenę przezimowania rzepaku ozimego i produkty do wiosennych zabiegów uprawowych firmy OBROL przedstawił Jan Galewicz z wymienionej firmy, doskonale znający zagadnienia związane z uprawą rzepaku, bo od kilkudziesięciu lat zajmuje się tym tematem i z ogromnym zaangażowaniem przekazuje swą wiedzę kolejnym pokoleniom rolników Dolnego Śląska.
Marcin Zięba z firmy SYNGENTA oferował zebranym rolnikom produkty swojej firmy i omówił sprawy związane z prognozami w zakresie przezimowania zbóż ozimych.
Ogólna dyskusja i poczęstunek zakończyły szkolenie, w którym uczestniczyło ponad 60 rolników z powiatu ząbkowickiego i gmin z sąsiednich powiatów graniczących z powiatem ząbkowickim.
Rada Powiatowa DIR Ząbkowice Śl. była jednym ze sponsorów szkolenia.

ES

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jak żyć Panie Premierze?...

Gawl, Florentyna