Święto Konia

Siedlec Trzebnicki od kilku lat jest miejscem spotkań hodowców koni w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Młodzieży Hodowlanej Różnych Ras-Święto Konia. W roku  bieżącym w pokazie udział wzięły 53 konie.

Komisja sędziowska w składzie Beata Kapica, Paweł Mazure i Krzysztof Wójcik oceniała konie z zakresie typu budowy, pokroju, kondycji, pielęgnacji, stęp i kłus. Rywalizacja była bardzo ostra, różnice punktowe w ocenie poszczególnych koni była niewielka (pełna punktacja dostępna jest na stronie OZHK we Wrocławiu). Konie oceniano w kilku kategoriach, zwycięscy orzymali puchary i nagrody rzeczowe. Jednym z fundatorów nagród była Rada Powiatowa DIR Powiatu Trzebnica i Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Nagrody wręczał Ryszard Borys wiceprezes zarządu DIR. Główna nagroda ufundowana przez izbę rolniczą przypadła dla hodowcy Przemysława Prusiewicza za ogierka rasy Śląskiej o imieniu Bankier P, który w kategorii koni półtorarocznych zajął trzecią lokatę.

Zenon Grakowicz

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ