Starosta VI Dolnośląskich Dożynek Rolników Paweł Mazur

Pawe MazurStarosta Dożynek Paweł Mazur w miejscowości Zagórze Śląskie, gm. Walim w powiecie wałbrzyskim prowadzi 70-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mięsnego. Żona Agnieszka wraz z córką Emilią prowadzą działalność pozarolniczą w pobliskiej Świdnicy, a syn Mateusz uczy się w szkole podstawowej. Produkcja roślinna w stu procentach podporządkowana jest produkcji zwierzęcej. Głównym kierunkiem produkcji w gospodarstwie Mazurów jest hodowla bydła mięsnego. Gospodarstwo Pawła Mazura przez lata specjalizowało się w hodowli mieszańców ras charolaise i limousine. Rok temu zmieniła się strategia hodowli. Pan Paweł kupił czystorasowe jałówki i buhaja rasy charolaise postanowił bowiem prowadzić hodowlę w czystej rasie. Obecnie stado liczy 36 sztuk, a produktem gospodarstwa są odsadki. Wysoka jakość odsadków sprawia, że Paweł Mazur nie ma problemu z ich sprzedażą. Gospodarstwo posiada wszystkie maszyny i urządzenia rolnicze niezbędne przy prowadzonym kierunku produkcji. Oprócz pracy w gospodarstwie pan Paweł pracuje również społecznie, jest przewodniczącym Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu wałbrzyskiego.

Czesław, Agnieszka