Dożynki Gminne w Czerńczycach

Dnia 2 września 2017 r. w Czerńczycach odbyły się Dożynki Gminne 2017 gminy Ziębice.

Rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną za plony. We Mszy Św. brał udział poczet sztandarowy ze sztandarem Rady Powiatowej DIR Powiatu Ząbkowickiego. Części oficjalnej na scenie przemawiali między innymi : burmistrz Alicja Bira, Jan Tracz, Robert Szwarc, Kazimierz Piątkowski – radny Rady Powiatu Ząbkowickiego oraz Wiktor Skotnicki – przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Starostami Dożynek byli Mariola Pędziwiatr, sołtys Brukalic i Józef Bieńka, sołtys Czerńczyc.

Wyłoniono najładniejszy wieniec dożynkowy, był nim wieniec z Witostowic. Podczas dożynek uroczyście otwarto świeżo wyremontowany Wiejski Dom Kultury. Na boisku odbyło się szereg konkursów dożynkowych. Część artystyczną, rozpoczął zespół „Kaśminy” z Czerńczyc. Występowali też Moises Bethencourt (gitara, śpiew) serwując wraz z Bartłomiejem Chudziecem (instrumenty perkusyjne) mieszankę hitów latino. Gwiazdą wieczoru był popularny zespół Sumptuastic. Uroczystości dożynkowe zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorami dożynek byłi: sołtys i sołectwo Czerńczyce, OSP Czerńczyce, Gmina Ziębice oraz Ziębickie Centrum Kultury.

Elżbieta Sobótko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ