Wigilijne posiedzenie Rad Powiatowych

Uroczyste posiedzenie Rad Powiatowych DIR Powiatów Kłodzkiego, Ząbkowickiego, Strzelińskiego i Oławskiego odbyło się 15 grudnia br. w Zieleńcu. Otwarcia spotkania dokonali Przewodniczący Rad Powiatowych DIR: Leszek Bobula – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku, Wiktor Skotniki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich, Edward Tracz – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Strzelinie oraz Ryszard Borys – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Oławie. Wśród zaproszonych Gości w spotkaniu uczestniczyli: Leszek Grala – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, Ryszard Borys – Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, Urszula Solińska – Marek – Dyrektor Biura DIR we Wrocławiu, Aleksandra Fałat – Zastępca Dyrektora Biura DIR we Wrocławiu, Zbigniew Szczygieł – Radny Województwa Dolnośląskiego, Przewodniczący Komisji Uchwałodawczej, Przestrzegania Prawa i Bezpieczeństwa, Tomasz Korczak – Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie, Julita Lisowska – Kierownik WIORiN/ Oddział Kłodzko, Barbara Olejnik – Prezes RPPH Ziębice, Mieczysław Krawczyk – Kierownik PT KRUS w Bystrzycy Kłodzkiej, Grzegorz Chmielowiec – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Józef Kołt – Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Powiecie Kłodzkim.

Podczas spotkania uhonorowane zostały osoby działające na rzecz samorządu rolniczego. Złotą odznaką Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” został uhonorowany Pan Tomasz Korczak, srebrną – Pan Jan Pałyga. Natomiast medale Dolnośląskiej Izby Rolniczej za działalność na rzecz samorządu rolniczego otrzymali: Irena Grodź, Bogusław Longawa, Stanisław Krupa, Piotr Ruman, Kazimierz Wcisło, Zbigniew Tomkiewicz, Zbigniew Kawalec, Zbigniew Szczygieł, Józef Oleś oraz Zdzisław Dawidowicz. Wszystkie odznaczenia zostały wręczane przez Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Ryszarda Borysa,Dyrektor Biura DIR we Wrocławiu – Urszulę Solińską Marek oraz Przewodniczącego Rady Powiatowej DIR w Kłodzku – Leszka Bobulę.

W swoim wystąpieniu Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala podsumował działalność Zarządu DIR oraz poinformował o planowanych działaniach. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy Dolnośląskiej Izby Rolniczej z jednostkami działającymi na rzecz rolnictwa.

Niewątpliwie malownicze krajobrazy oraz urok Zieleńca wprowadziły uczestnikóww świąteczny nastrój.

Katarzyna Wróbel

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ