e – Wnioski obowiązkowe

W 2018 roku obowiązkowe jest składanie wniosków obszarowych (wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach PROW). Wynika to z przepisów Unii Europejskiej.

Obowiązek składania e-Wniosków będą mieli wszyscy rolnicy, którzy posiadają więcej niż 10 ha użytków rolnych. Pozostali rolnicy jeżeli nie wprowadzą uprawy o innej płatności np. rośliny wysokobiałkowe, będą mogli złożyć „Oświadczenie” i nie wypełniać takiego wniosku elektronicznie. Jeżeli jednak wprowadzą zmiany w stosunku do poprzedniego roku – obowiązek ten ich nie ominie.

Składanie wniosków przez Internet ma wiele zalet. Głównym atutem będzie przede wszystkim brak konieczności wypełniania części alfanumerycznej wniosku. Deklaracja rolnika będzie powstawała w oparciu o część graficzną poprzez wyrysowywanie poszczególnych upraw. Ponadto możliwość złożenia wniosku bez konieczności modyfikacji danych, w przypadku, gdy powierzchnie deklarowane do płatności nie uległy zmianie w stosunku do poprzedniego roku (uproszczony tryb złożenia wniosku), wyświetlanie na bieżąco w trakcie wypełniania wniosku wskazówek i niezbędnych komunikatów które pozwolą uniknąć nieprawidłowości i kontrole wstępne wniosku.

Prawidłowo wypełnione przez Internet wnioski nie będą wymagały dodatkowych wyjaśnień składanych przez rolników, co w konsekwencji przyspieszy obsługę wniosku oraz da szansę na wcześniejszą wypłatę płatności.

Dla tych, którzy nie będą w stanie złożyć wniosku elektronicznego będzie przewidziana pomoc techniczna. Świadczyć ją będą biura powiatowe ARiMR.

Źródło: wrp.pl

Słowa prezesa

Jak żyć Panie Premierze?...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,7968 +0,00% [21:59]
 EUR / JPY 128,5070 +0,00% [21:59]
 EUR / PLN 4,2870 +0,00% [21:59]
 USD / JPY 112,6180 +0,00% [21:59]
 USD / PLN 3,7563 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Wiesław, Leokadia