RP Bolesławiec

W dniu 27 lutego 2018r. o godz. 1000 w Kruszynie odbyło się spotkanie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Rady Powiatu Bolesławieckiego w celu omówienia najważniejszych tematów nurtujących lokalne środowisko rolnicze. Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Powiatowej Pan Władysław Majkowski który na wstępie przywitał zaproszonych gości. Nastąpiło przyjęcie porządku posiedzenia. Pierwszym punktem spotkania omówienie sprawy przygotowania wniosków na rok bieżący. W tej sprawie wypowiedział się kierownik lokalnego ARiMR. Następnie omówiono kwestię uboju gospodarczego. Głos zabrał przedstawiciel Inspektoratu Weterynarii Pan Mariusz Staruch który omawiał zagadnienia prawne związane z tym tematem. W kwestii afrykańskiego pomoru świń zwanym dalej ASF głos zabrała Pani doktor Urszula Dul. Ostatnim punktem spotkania było przyjęcie planu pracy Rady Powiatowej na bieżący rok.

Piotr Szałas

Aniela, Jan