Walne Zgromadzenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej z niepokojem i niezadowoleniem przyjmuje propozycję Komisji Europejskiej dotycząca znacznych zmian w zakresie wsparcia finansowego Wspólnej Polityki Rolnej w kolejnym okresie finansowania na lata 2020-2027.

Walne Zgromadzenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej zwraca się do Rządu RP o podjęcie skutecznych działań zmierzających do zapewnienia polskim rolnikom równych warunków konkurencji. Proponowane zmiany i redukcja o 25% środków na fundusz rozwoju obszarów wiejskich spowoduje między innymi mniejsze kwoty na dopłaty bezpośrednie.

Projekt budżetu na WPR UE rozmija się z obietnicami Rządu RP mówiącymi o zwiększeniu środków na polskie rolnictwo i wyrównania dopłat bezpośrednich do pozostałych państw starej UE.

Samorząd rolniczy wyrażając swoje niezadowolenie będzie wspierał każde działania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Rządu RP zmierzające do zmiany niekorzystnej dla Polski propozycji.

Nie ma naszej zgody na tak drastyczne zmniejszanie unijnego budżetu dla polskiego rolnictwa.

Adolf, Tymon