Festiwal Dolnośląska Wieś Piotrowice 2018

Tłumy odwiedzających, najlepsze lokalne produkty, zadziwiające rękodzieło i przepiękny folklor. W niedzielę 1 lipca w Piotrowicach nie sposób było się nudzić. Nawet pogoda dopisała i słońce towarzyszyło uczestnikom Festiwalu przez cały dzień. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, tak więc każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas festynu dorobek kulturalny zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska. Nie mogło również zabraknąć konkursu na tradycyjną potrawę przygotowaną przez KGW. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs „Bezpieczeństwo w rolnictwie” skierowany do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich. Wśród najmłodszych uczestników Festiwalu największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny zatytułowany „Moje ulubione zwierzę gospodarstwa domowego”. Uczestnikom wydarzenia czas umilały występy zespołów artystycznych biorących udział w XIII Festiwalu „Śpiewająca Wieś” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”. Największą atrakcją Festiwalu był pokaz kulinarny w wykonaniu Jakuba Kuronia. W Piotrowicach nie mogło również zabraknąć Dolnośląskiej Izby Rolniczej, będącej współorganizatorem imprezy, z jej Prezesem Leszkiem Gralą na czele. Stoisko DIR cieszyło się tradycyjnie niezmiennym zainteresowaniem wśród uczestniczących w Festiwalu osób.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Adolf, Tymon