Międzywojewódzki „Konkurs orki zaprzęgiem konnym” Piękocin 2018

Dnia 13 października (sobota) 2018 o godz. 13.00 we wsi Piękocin powiat milicki odbędzie się X edycja (jubileuszowa) „Międzywojewódzkiego konkursu orki zaprzęgiem konnym” oraz druga edycja „Festiwalu dyni” połączonego z konkursem kulinarnym.

W konkursie orki będzie uczestniczyć 10 zaprzęgów konnych po 5 z województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, a w konkursie kulinarnym 15 pań z miejscowego KGW oraz 3 reprezentantki KGW z Powiatu Milickiego.

Organizatorzy to:

Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Miliczu, Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu, Rada Sołecka wsi Piękocin oraz „Koło Gospodyń Wiejskich w Piękocinie”.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 13.00 dla uczestników będzie przygotowanych kilkanaście stanowisk, tak by jeszcze przed konkursem mogli przetestować orkę.

Tradycyjnie konkurs polega na przejechaniu dwóch nawrotów na wcześniej przygotowanym stanowisku pługiem jednoskibowym, tak zwanym nurkiem. Komisja konkursowa ocenia – jakość  wykonanej orki, za co można zdobyć maksymalnie 50 punktów – szybkość wykonanej orki, za co można uzyskać maksymalnie 25 punktów oraz wygląd konia oraz oracza czyli estetyka zaprzęgu, gdzie można zdobyć maksymalnie 25 punktów.

Po zakończonym konkursie i podliczeniu punktów zostaną ogłoszone wyniki, dla uczestników będą przygotowane cenne nagrody ufundowane przez Dolnośląską Izbę Rolniczą we Wrocławiu oraz Wielkopolską Izbę rolniczą w Poznaniu.

Dla trzech pierwszych miejsc będą puchary i dla osób wyróżnionych, a wszyscy uczestnicy oprócz nagród rzeczowych otrzymają pamiątkowe dyplomy.

W tegorocznej edycji konkursu kulinarnego wezmą udział nie tylko panie z KGW Piękocin, ale również reprezentantki trzech Kół działających w Powiecie Milickim. W obydwu kategoriach komisja oceni dania z dyni.

Nad całością czuwa kierownik Biura Terenowego Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Miliczu Stanisław Kuśnierz wraz przewodniczącym Rady Powiatowej DIR w Miliczu Zdzisławem Kanasem.

 

 

Słowa prezesa

Niezadowoleni z sytuacji rolnicy blokują drogi...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,7892 -0,05% [00:37]
 EUR / JPY 124,7200 +0,00% [00:37]
 EUR / PLN 4,2871 -0,03% [00:36]
 USD / JPY 109,7370 +0,01% [00:37]
 USD / PLN 3,7717 -0,04% [00:37]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Agnieszka, Jarosław