Czy umowa dzierżawy musi być sporządzona u notariusza?

Umowa dzierżawny nie musi być spisana u notariusza
Kodeks cywilny nie przewiduje szczególnej formy umowy dzierżawy dla jej ważności. Może być ona zawarta nawet ustnie. Jednak w myśl art. 660 k.c. w związku z art. 694 k.c., umowa dzierżawy nieruchomości na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie. W razie niezachowania tej formy umowę uważa się za zawartą na czas nieoznaczony.
W przypadku przejścia wydzierżawiającego na emeryturę
Jeśli wydzierżawienie gospodarstwa ma związek z przejściem sąsiada na emeryturę lub rentę rolniczą, to w myśl art. 28 ust. 4 pkt 1) Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników umowa powinna być zawarta na piśmie, na co najmniej 10 lat i zgłoszona do ewidencji gruntów i budynków.

źródło:www.tygodnik-rolniczy.pl

Słowa prezesa

Niezadowoleni z sytuacji rolnicy blokują drogi...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,8370 -0,05% [03:39]
 EUR / JPY 121,5190 +0,05% [03:39]
 EUR / PLN 4,2565 +0,02% [03:39]
 USD / JPY 107,9350 +0,07% [03:39]
 USD / PLN 3,7797 +0,03% [03:39]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Eustachy, Maria