Wizyta Elżbiety Ulatowskiej Przewodniczącej Komisji Budżetowej w Komisji Europejskiej

W dniach 17-20 października br. na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu Elżbieta Ulatowska Przewodnicząca Komisji Budżetowej DIR wraz z grupą 25 kobiet z obszarów wiejskich województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego uczestniczyła w wizycie informacyjnej w Komisji Europejskiej w Brukseli reprezentując Dolnośląską Izbę Rolniczą i Stowarzyszenie Agroturystyczne Góry Stołowe. Grupa uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielem Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury w zakresie „Roli i funkcjonowaniu Komisji Europejskiej w roli politycznego organu wykonawczego Unii Europejskiej”, z Panią Guz-Vetter z Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji. Gorącą dyskusję wywołało spotkanie z Panem Jerzym Plewą, Dyrektorem Generalnym ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich na temat „Przyszłość wspólnej polityki rolnej – Reforma Wspólnej Polityki Rolnej 2021 – 2027 – II filar – rozwój obszarów wiejskich”.
W drugim dniu wizyty grupa uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym praw kobiet w Unii Europejskiej oraz w spotkaniu dotyczącym rozwoju lokalnego kierowanego społecznie, możliwości wsparcia w ujęciu regionalnym dziś i jutro. W godzinach popołudniowych grupa z okazji stulecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych uczestniczyła w debacie w Parlamencie Europejskim zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet. Debatę prowadziła prof. dr hab. Danuta Hubner, przewodnicząca Komisji ds. Konstytucyjnych oraz Elżbieta Łukacijewska, posłanka do PE. Grupa uczestniczyła też w panelu „Nasze drogi do wolności” z udziałem prof. dr. Hab. Małgorzaty Fuszary oraz posłanki do PE z Bawarii, Terry Reintke. Debata „Z czego jutro – o przyszłości Polski i Europy” z udziałem prof. dr hab. Danuty Hubner, prof. Moniki Płatek, prof. dr hab. Magdaleny Środy, dr hab. Agnieszki Graff, posłanki Joanny Scheurring-Wielgus, z udziałem publiczności, gdzie Panie z całej Polski oraz Polki z Austrii, Szwajcarii, Niemiec dyskutowały o przyszłości naszego kraju i Europy w ramach Unii Europejskiej.
Delegacja miała również okazję obserwować przedstawicieli krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej, którzy w tym czasie przyjechali do Brukseli na negocjacje w sprawie Brexitu oraz na szczyt azjatycki.
Program wizyty był bardzo interesujący i będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz lokalnych społeczności w naszym regionie. Wiele nas różni w Europie, ale jeszcze więcej nas łączy i nie powinniśmy ustawać w wysiłkach, aby nasza europejska wspólnota mogła przetrwać trudne chwile .

Elżbieta Ulatowska
Przewodnicząca
Komisji Budżetowej DIR

Słowa prezesa

Niezadowoleni z sytuacji rolnicy blokują drogi...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,7910 +0,11% [23:36]
 EUR / JPY 124,7130 -0,00% [23:38]
 EUR / PLN 4,2883 +0,03% [23:38]
 USD / JPY 109,7330 -0,00% [23:38]
 USD / PLN 3,7736 +0,08% [23:38]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Fabian, Sebastian