Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Strzegomiu

W dniach 20 – 23 września 2018 r. w Morawie k/Strzegomia odbyła się najważniejsza jeździecka impreza sportowo ‐ hodowlana w sezonie, czyli Mistrzostwa Polski Młodych Koni. W tych dniach Dolny Śląsk stał się stolicą polskiego jeździectwa goszcząc u siebie licznie przybyłych hodowców, właścicieli koni, zawodników, trenerów oraz najważniejszych uczestników tego wydarzenia, czyli konie, które rywalizowały ze sobą w 3 dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Po raz pierwszy zawody odbywały się w jednym miejscu i w tym samym terminie. Mistrzostwa Polski Młodych Koni rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: konie 4‐, 5‐ i 6‐letnie.
Współudział w organizacji tej najważniejszej sportowej próby hodowlano ‐ selekcyjnej pozwalającej ocenić predyspozycje koni do poszczególnych dyscyplin jeździeckich miała Dolnośląska Izba Rolnicza. Objęła ona patronatem zmagania koni 5-letnich hodowli polskiej we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Nagrody w imieniu Dolnośląskiej Izby Rolniczej wręczyli Pan Ryszard Borys – Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Pan Waldemar Jankowski – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Jak żyć Panie Premierze?...

CHF / PLN 3,7968 +0,00% [21:59]

Wiesław, Leokadia