Mirosław Kaszkur Przewodniczący RP DIR Jelenia Góra wręczył nagrodę podczas VII edycji Konkursu Bezpieczny KRUSnal

W dniu 27 listopada br. w w Podgórzynie, odbył się etap wojewódzki VII edycji Konkursu Bezpieczny KRUSnal, organizowany przez Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu. Pani Ewa Pawelec Dyrektor OR KRUS we Wrocławiu otwierając spotkanie podkreśliła jak ważne jest promowanie bezpiecznych warunków pracy śród młodzieży.
Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadków występujących w środowisku wiejskim oraz zapoznanie dzieci z bezpiecznym zachowaniem się na obszarze leśnym.
W etapie wojewódzkim konkursu brali udział uczniowie z klas IV-VI, wyłonieni z etapów regionalnych, które były organizowanie przez Placówki Terenowe KRUS. Każda placówka ze swojego etapu wyłoniła 10 laureatów i w finale konkursu wzięło udział 37 uczniów ze Szkół Podstawowych w: Podgórzynie, Ściegnach, Lubomierz, Barcinku, Czernicy, Bożejowicach, Brzeźniku, Żeliszowie, Kraśniku Dolnym, Osicach, Jerzmankach, Czerwonej Wodzie, Biernej, Trójcy, Osieku Łużyckim, Marciszowie, Krzeszowie, Pisarzowicach i Miszkowicach.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 28 pytań wyboru i jednego pytania problemowego.
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, przyznano pięć wyróżnień i nagrodzono pięciu zwycięzców.
I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Brzeźniku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród.
Nagrody oraz wyróżnienia wręczyli organizatorzy oraz partnerzy wspierający. Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentował Pan Mirosław Kaszkur Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Jeleniogórskiego.

Aniela, Jan