Waldemar Jankowski członek Zarządu DIR oceniał kandydatki do korony Miss Kół Gospodyń Wiejskich

2 grudnia br. odbyła się II edycja Wyborów Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem przedsięwzięcia był Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy przy wsparciu komitetu organizacyjnego składającego się z członkiń KGW.

Kandydatki prezentowały się w trzech wyjściach na scenę: w pierwszym – w strojach z motywem ludowym, w drugim obowiązywał strój z humorem, natomiast w trzecim panie wystąpiły w strojach wieczorowych. Pomiędzy wyjściami, w programie zaplanowano występy artystyczne oraz przemówienie Prezesa Radosława Zysnarskiego na temat nowej ustawy dotyczącej Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenie skecz przedstawił Zespół 0-99 z Wiadrowa, tańczyły panie z Metamorfozy w Wolbromku, śpiewały panie z KGW w Borowie oraz panie z Faridy pokazały taniec brzucha. Imprezę poprowadziła Małgorzata Kokot a na koniec zaśpiewał Romek.

Po ustaleniach jury wyłoniono następujące miejsca:
Miss KGW Kinga Gałwiaczek z KGW Lisowice
Wicemiss KGW Zuzanna Urbaniak z KGW Tyńczyk Legnicki
II Wicemiss KGW Kinga Omiatacz z KGW Skorzynice
Miss KGW 50+ Urszula Majkut z KGW Wiadrów
Wicemiss KGW 50+ Renata Rumiankowska z KGW Nowa Wieś Grodziska
Tytuł Miss publiczności uzyskała Zuzanna Urbaniak z KGW Tyńczyk Legnicki. Przyznano nagrody dla najmłodszej oraz najstarszej uczestniczki konkursu.

W czasie wydarzenia można było skorzystać ze stoisk firm kosmetycznych, rękodzieła, diabetyka, a na zainteresowanych czekał mammobus.
Zdjęcia: Aleksandra Kucab

Mark, Jarosław