Nowy dyrektor OR KOWR we Wrocławiu

W środę 5 grudnia 2018 r. Mirosław Kulesza został powołany na stanowisko Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) we Wrocławiu. Mirosław Kulesza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1990-1994 pełnił funkcję radnego i wójta gminy Oława, jest radnym powiatu oławskiego. W ostatnich latach był dyrektorem Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak mówił w krótkiej rozmowie telefonicznej swoje urzędowanie rozpoczyna od zapoznania się z sytuacją jaka panuje w OR KOWR we Wrocławiu. W pierwszej kolejności chciałby się skupić na rozdysponowaniu gruntów jakie obecnie znajdują się w zasobie KOWR oraz tych, które po okresie 25-letniej dzierżawy przez rolników do niego wrócą. Działając w myśl ustawy grunty te będą w pierwszej kolejności będą sprzedawane lub dzierżawione rolnikom prowadzącym małe lub średnie gospodarstwa by je upełnorolnić. Dzięki tym działaniom będą one miały szansę na poprawę swojej dochodowości oraz inwestycje.
-Bardzo liczę na współpracę i wsparcie Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W najbliższym czasie planuje szereg spotkań również z innymi organizacjami społecznymi i zawodowymi działający na rzecz dolnośląskiego rolnictwa. Celem spotkań będzie poznanie ich opinii i propozycji by maksymalnie ułatwić rolnikom możliwość zakupu lub dzierżawy ziemi. Wszystkie działania będą prowadzone zgodnie z ustawą.

Viktoryn, Helmut