Uroczyste Posiedzenie Rad Powiatowych DIR regionu jeleniogórskiego

Uroczyste posiedzenie Rad Powiatowych DIR Powiatów Bolesławieckiego, Lwóweckiego, Lubańskiego oraz Zgorzeleckiego odbyło się w gospodarstwie Prezesa Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pana Leszka Grali który otworzył posiedzenie oraz przywitał wszystkich delegatów oraz specjalnych gości spotkania. Wśród zaproszonych Gości w spotkaniu uczestniczyli:

• Burmistrz Olszyny Lubańskiej Pan Leszek Leśko,
  • Wójt Gminy Platerówka Pan Krzysztof Halicki,
  • Burmistrz Leśnej Pan Szymon Surmacz ,
  • Kierownik BP ARIMR Lubań Pani Joanna Wilczyńska – Doliba,
  • Kierownik PIORIN Lubań Andrzej Młynek,
  • Starosta powiatu zgorzeleckiego Pan Artur Bieliński,
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii Pani Małgorzata Sitnik,
  • Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek jednocześnie delegat do Rady Powiatowej DIR Powiatu Jeleniogórskiego,
  • Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Jeleniogórskiego Pan Mirosław Kaszkur oraz delegat z tej samej Rady Pan Grzegorz Botur.

Pierwszym punktem spotkania był krótki wykład DODR z PZD w Lubinie Magdalena Charatynowicz na temat prawa wodnego, nowelizacji przepisów tej ustawy i przede wszystkim obowiązków nałożonych na rolników w wyniku nowelizacji przepisów i dyrektywa azotanowa.

Następnym punktem spotkania była część uroczysta, która zaczęła się od uhonorowania osób zasłużonych na rzecz samorządu rolniczego. Złotą odznaką „zasłużony dla samorządu rolniczego” zostali odznaczeni : Burmistrz Olszyny Pan Leszek Leśko, Wójt Gminy Platerówka Pan Krzysztof Halicki oraz ksiądz Czesław Misiewicz. Srebrną odznaką uhonorowany został Pan Andrzej Młynek

Kolejnym etapem spotkania była uroczystość o charakterze wigilijnym, po krótkiej przemowie prezesa DIR Pana Leszka Grali część wigilijną celebrował ks. Czesław Misiewicz. Następnie Prezes DIR rozdał uczestnikom spotkania opłatki, później uczestnicy spotkania przeszli do składania życzeń świąteczno noworocznych.

Na tym zakończono część oficjalną spotkania.

Adolf, Tymon