Kolejni rolnicy z uprawnieniami

Wójt Gminy Jordanów Śląski Pan Paweł Filipczak oraz Dyrektor Biura Dolnośląskiej Izby Rolniczej Urszula Solińska-Marek witając uczestników szkoleń z zakresu stosowania środków ochrony roślin podkreślali rolę ścisłej współpracy obu samorządów w zakresie działań na rzecz rolników i obszarów wiejskich. Podejmowanie inicjatyw wychodzących naprzeciw potrzebom lokalnych mieszkańców jest priorytetem działań każdego samorządu. Dyrektor Biura Izby przedstawiła zakres zadań statutowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej, omówiła  kluczowe działania i zachęciła uczestników do aktywnej współpracy.

W ramach prowadzonych szkoleń omówiono obowiązujące przepisy, przedstawiono charakterystykę i  zasady stosowania środków ochrony roślin oraz zaprezentowano zagadnienia z zakresu techniki wykonywania zabiegów w ochronie roślin. Tematy dotyczące integrowanej ochrony roślin zostały poszerzone wiadomościami przekazanymi przez przedstawiciela Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów, który wskazywał możliwości ograniczenia stosowania chemicznych środków w ramach prowadzonej ochrony roślin. Wiele pytań uczestników dotyczyła opłacalności prowadzenia produkcji według prezentowanego modelu gospodarowania. Uczestnicy kończąc szkolenie  uzyskali na kolejne pięć lat uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym.

Urszula Solińska-Marek

Viktoryn, Helmut