XXII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej Polanica Zdrój 06.04.2019r.

Największa impreza w regionie  zorganizowana przez Dolnośląską Izbę Rolniczą oraz Urząd Miasta w Polanicy Zdrój, czyli Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej odbyły się już po raz XXII. Gości powitali gospodarze tegorocznej imprezy Burmistrz Miasta Polanica-Zdrój Pan Mateusz Jellin,  Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Tadeusz Mochalski i Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku Leszk Bobula. Wśród gości zaproszonych nie zabrakło Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wójta Gminy Kłodzko Pana Zbigniewa Tura, Pani Moniki Wielichowskiej posłanki na Sejm RP, Pana Aleksandra Szweda senatora RP, Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia, oraz wielu innych znamienitych osób. Co roku podczas Tradycji Wielkanocnych wręczane są nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez różne osoby i instytucje między innymi przez Dolnośląską Izbę Rolniczą. Wręczenia nagród w tym roku dokonali Pan Tadeusz Mochalski, który reprezentował Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej z Wrocławia oraz Pani Elżbieta Ulatowska członkini Rady Powiatowej powiatu kłodzkiego i wieloletnia współorganizatorka Spotkań Tradycji Wielkanocnych.

Było smacznie i kolorowo. Baranek, święconka, pisanki, palmy gościły na pieczołowicie przygotowanych 61 stołach. Wszystkie te dobrodziejstwa, które zdobią wielkanocne stoły w naszych domach przygotowały w tym roku Koła Gospodyń i członkowie rad sołeckich z całego Powiatu Kłodzkiego tylko po to aby pochwalić się, zaprezentować swoje potrawy i  tradycje przekazywane przez lata z pokolenia na pokolenie. W programie nie zabrakło występów artystycznych, konkursów na najładniejszą palme, kartkę i pisankę wielkanocną. Całej imprezie towarzyszył również kiermasz wyrobów rękodzielniczych podczas którego można było zapoznać się z technikami tradycyjnego wyrobu licznych ozdób  towarzyszących tym świętom.

Nie sposób nagrodzić wszystkich, ale co roku staramy się systematycznie dostrzec inne koło gospodyń lub radę sołecką. Śmiało można powiedzieć, że z sukcesem zakończyliśmy tegoroczne Spotkania Tradycji Wielkanocnych. Cieszymy się, że tradycja związana z przygotowaniem zarówno potraw, wypieków jak i ozdób wielkanocnych jest pielęgnowana i przekazywana dzięki takim spotkaniom kolejnym pokoleniom.

Piotr Mrówka

Słowa prezesa

Niezadowoleni z sytuacji rolnicy blokują drogi...

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 3,7975 +0,00% [21:59]
 EUR / JPY 121,6230 +0,00% [21:59]
 EUR / PLN 4,2522 +0,00% [21:59]
 USD / JPY 108,5250 +0,00% [21:59]
 USD / PLN 3,7935 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Alina, Benon