Debata rolniczo – łowiecka regionu jeleniogórskiego

W dniu 7.07.2017 w pałacu w Łagowie odbyła się debata rolniczo łowiecka – jedna z czterech debat planowanych przez Dolnośląską Izbę Rolniczą we Wrocławiu. Debata była poświęcona czterem głównym tematom:

  • stan gospodarki łowieckiej – na terenie Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze,
  • liczebność zwierzyny łownej, wieloletnie łowieckie plany hodowlane,
  • szacowanie szkód łowieckich ze szczególnym uwzględnieniem zasad ich zgłaszania,
  • współpraca rolników, myśliwych i leśników w zakresie ochrony upraw przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę łowną.

Czytaj więcej...

Podziękowanie Zarządu KS PIAST w Zawidowie

Przed kilkami dniami zakończył się jeden z największych młodzieżowych turniejów piłkarskich organizowanych w Polsce. Przez 5 dni prawie 70 zespołów rywalizowało w Dobiegniewie (woj. lubuskie) na 8 boiskach o miano najlepszych. Dzięki realizacji projektu "NAUCZAMY PRZEZ INTEGRACJĘ - Piast na wakacjach" w turnieju wzięły udział dwa zespoły KS Piast Zawidów, tj. U-13 i U-15. Rolę trenerów oraz opiekunów grup pełnili Marcin Kiewra oraz bracia Damian i Rafał Ryż. W trakcie zawodów rozgrywanych pod patronatem śp. Kazimierza Górskiego zawodnicy Piasta rozegrali łącznie aż 17 spotkań na pełnowymiarowych boiskach dostosowanych do wieku uczestników. Oprócz rywalizacji czysto piłkarskiej, turniej to również szereg innych atrakcji: konkursy z nagrodami, koncerty, beach soccer i inne. W ręce Piasta powędrował Puchar Pocieszenia który poszerzy okazałą gablotę klubowych trofeów. Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia podmiotów zewnętrznych.

Projekt wsparł bezpośrednio Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu

Zarząd KS PIAST w Zawidowie kieruje ogromne podziękowania! Dzięki Wam możemy wiele.

obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa

 

Dnia 11 lipca 2017 odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zaczęła się punktualnie o godzinie 10 pod Pomnikiem-Mauzoleum przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Odegrano hymn państwowy, po którym odbyły się wystąpienia organizatorów. Hołd poległym w imieniu zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej złożył Pan Wiceprezes Ryszard Borys. 

Czytaj więcej...

Spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodych Rolników

Dnia 11 lipca 2017 roku we Wrocławiu odbyło się pierwsze spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodych Rolników, które otworzył Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Leszek Grala. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: prof. Mirosław Miller - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Marcin Dynia- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz młodzi delegaci izby. Przewodniczącą Rady Młodych Rolników została Pani Kamila Pietraszek Delegatka Rady Powiatowej DIR Powiatu Jeleniogórskiego, zastępcą przewodniczącej został Pan Paweł Sługocki Delegat DIR Powiatu Złotoryjskiego. Ideą prac Rady jest podejmowanie działań wspierających projekty na rzecz młodych rolników, w tym projekty szkoleniowe oraz edukacyjne. Istotne w działalności Rady będzie również zachęcanie młodzieży do rozwoju przedsiębiorczości czy też aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym młodych ludzi, a także stworzenie płaszczyzny do wymiany wiedzy oraz doświadczeń, podejmowanie działań na rzecz wyrównywania szans na rynku pracy, a także uczestnictwa w przedsięwzięciach nastawionych na rozwój. Podczas spotkania Profesor Uniwersytetu Przyrodniczego Pan Mirosław Miller zaprezentował projekt „Dolny Śląsk Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” oraz zaprosił delegatów do współpracy jako partnerów realizowanego projektu.

Czytaj więcej...

XVII edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego
Dolnośląska Izba Rolnicza
Pasaż Grunwaldzki
Partner konkursu Związek Województw RP

zapraszają do udziału w XVII edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...

Prezes

Dziwny, jakiś inny jest ten rok... Czytaj więcej->

sierpień 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-08-18
USD 3,6459 +0,55%
EUR 4,2826 +0,67%
CHF 3,7931 +0,96%
GBP 4,7049 +0,67%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian