Z inicjatywy Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej w dniu 30 maja br. odbyło się spotkanie Zarządu DIR z przedstawicielami Zarządów Okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego z terenu województwa dolnośląskiego. W spotkaniu udział wzięli Panowie: Leszek Grala – Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Ryszard Borys – Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Franciszek Baranowski i Tadeusz Mochalski – Członkowie Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Henryk Kowalik – delegat do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Roman Rycombel – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ we Wrocławiu, Ryszard Bryliński – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy i Wiktor Marconi – starszy instruktor z Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze. Uczestnicy spotkania postanowili przenieść na grunt regionalny zapoczątkowaną odgórnie przez Ministra Środowiska, Krajową Radę Izb Rolniczych, Zarząd Główny PZŁ i Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych ideę wzajemnej współpracy w zakresie łowiectwa oraz minimalizowania szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną na obszarach wiejskich. W wyniku przeprowadzonych rozmów podjęta została decyzja o zorganizowaniu w miesiącu czerwcu cyklu 4 debat rolniczo-łowieckich poświęconych wymianie doświadczeń oraz umocnieniu współpracy przy rozwiązywaniu problemów występujących na styku rolnictwo-gospodarka łowiecka. W programie spotkań znajdą się m. in. następujące zagadnienia:
1. Stan gospodarki łowieckiej na terenie poszczególnych Zarządów Okręgowych PZŁ,
2. Liczebność zwierzyny łownej, wieloletnie łowieckie plany hodowlane,
3. Współpraca rolników, myśliwych i leśników w zakresie ochrony upraw przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę łowną,
4. Szacowanie szkód łowieckich ze szczególnym uwzględnieniem zasad ich zgłaszania.

Do współpracy przy organizacji wspomnianego cyklu debat rolniczo-łowieckich postanowiono zaprosić również Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Szczegółowy harmonogram debat wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

dr inż. Anna Pętalska-Nispoń

Dziwny, jakiś inny jest ten rok... Czytaj więcej->

czerwiec 2017
Kursy walut