W sobotę 21 maja 2016 r. w Piławie Dolnej na boisku „Orlik” o tytuł "Supersołectwa" po raz dziewiąty walczyli mieszkańcy 12 wsi gminy Dzierżoniów. Motywem przewodnim imprezy była "wiejska zagroda".W rywalizacji uczestniczyły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Książnica, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik i Włóki. Poza przedstawicielami władz gminy, szczególnym gościem był dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń, byli też przedstawiciele Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej na czele z Przewodniczącą Rady Grażyną Sadowską.

Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach, nie tylko sportowych. Każde sołectwo miało również za zadanie przygotowanie oryginalnego stroju oraz potrawy związanej z tematyką imprezy. Najwięcej radości i śmiechu wzbudził konkurs naśladowania głosów zwierząt. Wszystkie konkurencje powodowały wśród ich uczestników ogromne emocje. Impreza kolejny raz zgromadziła kilkuset mieszkańców gminy, którzy razem świetnie się bawili, a przy okazji mogli ze sobą porozmawiać, wymienić doświadczenia. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji ustalono ogólną klasyfikację „Zmagań” - tytuł "Supersołectwa" i puchar przechodni "Złote Widły" oraz nagrody ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Tadeusz Drozdowski, TRANSPIOTR Piotr Kulik i Dolnośląską Izbę Rolniczą otrzymało sołectwo Nowizna. Drugie miejsce zajęło sołectwo Myśliszów, a trzecie - Dobrocin.

Dzięki sponsorom, wśród których była Dolnośląska Izba Rolnicza, wszystkie sołectwa dostały nagrody łącznie o wartości ok. 11 000 zł. Na zakończenie Wójt gminy Dzierżoniów podziękował sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy za aktywność, wolę walki i wiele trudu w przygotowanie się do imprezy. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku X jubileuszowa edycja „Zmagań” zgromadzi jeszcze większe grono mieszkańców gminy.

Elżbieta Sobótko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Z pól zniknęły już... Czytaj więcej->

wrzesień 2017