Zgodnie z przyjętym programem działalności na rok 2017 RP DIR w Jeleniej Górze obradowała na kolejnym wyjazdowym posiedzeniu w dniu 18 maja br. w Bieganowie gmina Cybinka, w firmie AGRO Bieganów sp. z o.o. W posiedzeniu wyjazdowym uczestniczyli liczni rolnicy producenci żywca wołowego z 5 powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego i bolesławieckiego. W sumie obecnych było 40 uczestników w tym pan Jiri Sulc z Trutnova, przewodniczący RP tamtejszej Izby Rolniczej (Agrarni Komora), a zarazem prezes dużej firmy produkującej żywiec wołowy w której gościliśmy z rolnikami jesienią 2016 roku.

Obrady miały charakter szkolenia seminaryjnego, które prowadzili panowie Kazimierz Jodko wieloletni prezes Zarządu firmy Agro Bieganów, wybitny hodowca i praktyk oraz Mirosław Kaszkur przewodniczący RP DIR w Jeleniej Górze. Obecny był przewodniczący RP DIR w Lubaniu pan Robert Świder.

Prezes Kazimierz Jodko zaprezentował w siedzibie przedsiębiorstwa szczegółową informację na temat historii spółki, jej działalności, osiąganych wyników i zamierzeń rozwojowych. Oczywiście szczególnie szeroko zaprezentował program hodowli i produkcji rasy Limousine w oparciu o importowany materiał hodowlany z Francji. Wskazał na liczne uwarunkowania tego kierunku produkcji w polskich realiach oraz na możliwości współpracy firmy Agro Bieganów z rolnikami z sąsiednich województw zarówno w bydle jak i w trzodzie chlewnej. Propozycje te spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych rolników. Odbędą się na ten temat spotkania z rolnikami, a najbliższa prezentacja oferty na wystawie w Piotrowicach w czerwcu br.

W objeździe terenowym firmy poza prezesem Jodko uczestniczyli jego najbliżsi współpracownicy: główny zootechnik pan Eugeniusz Weryszko oraz lekarz wet. Pan Krzysztof Cieślak opiekujący się stanem zdrowotnym stad. Zapoznaliśmy się z fermami bydła i chowem alkierzowym różnych grup wiekowych, gospodarką pastwiskową wraz z organizacją wypasu przy krowach mamkach oraz z gospodarką na użytkach zielonych, w tym na wysokiej klasy łąkach na kilka dni przed zbiorem pierwszego pokosu. Objazdowi towarzyszyła dyskusja, liczne szczegółowe pytania do gospodarzy i informacje z nimi związane. Uzgodniono że nasi rolnicy mogą liczyć na bezpośredni kontakt ze specjalistami firmy Agro Bieganów w rozwiązywaniu problemów swoich gospodarstw i stad, a biuro Izby będzie w tym pomagało.

Posiedzenie RP połączone z seminarium było bardzo pracowite i intensywne. Wyjazd z Jeleniej Góry nastąpił o godzinie 6:00, a powrót ok. godziny 20:00. Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie ocenili jego przebieg, przydatność i poziom merytoryczny.


Andrzej Kamiński

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-02-21
USD 3,3697 +0,30%
EUR 4,1562 +0,22%
CHF 3,5978 +0,03%
GBP 4,7072 +0,06%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr