W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Biskupicach Oławskich odbyły się VII targi produktu lokalnego i V jubileuszowy przegląd zespołów ludowych. Podczas imprezy Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali: Prezes Leszek Grala i Wiceprezes Ryszard Borys. Do Biskupic Oławskich przyjechało 20 wystawców i 23 zespoły ludowe. Na stoiskach wystawcy prezentowali domowe potrawy, wypieki i produkty do spożycia na zimno a także napoje z własnych winnic, piwa oraz nalewki alkoholowe. Na stoiskach dominowały wyroby rękodzieła. Na tej imprezie nie tak jak na początku tych imprez prezentowane były produkty praktycznie z całej Po lski. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był sołtys wsi Biskupice Oławskie - Marek Starczewski. Podczas doniosłego spotkania dopisała też wyśmienita słoneczna pogoda. Podczas swojego wystąpienia Pan Marek Starczewski podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom, którzy wspomagają tą imprezę.

Nagrody ufundowane przez Dolnośląską Izbę Rolniczą, a to 6 pucharów w tym 3 puchary za I, II i III miejsce i 3 równorzędne wyróżnienia które wręczyli: Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala i Wiceprezes Ryszard Borys, a otrzymali je zespoły śpiewacze: "Naramice", "Biała" i "Waliszowianie". Biskupicki "Złoty Kłos" i I nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej - puchar otrzymał zespół "Sycowiacy". Muzycy otrzymali też nagrodę Sołectwa Biskupic Oławskich.

Występy zespołów oceniane były przez jury w składzie: Inez Mrszałek, Małgorzatę Rzempołuch i Annę Lewińską. Szczególną uwagę Panie z jury zwracały na: stroje, używane instrumenty, czystość głosów, wielopokoleniowość kapel, dobór repertuaru oraz inne szczegóły.

Wyróżnienie Burmistrza Jelcza - Laskowic otrzymały zespoły "Góralki Czadeckie" ze Strzegomian i młody chłopiec z zespołu "Świtezianie". Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatowego z Oławy wręczono kapelom "Świtezianie","Fudżijamki" i "Kulinianie". Nagrodę za drugie miejsce otrzymał zespół "Porębiok" a trzecie "Gajkowianie"

Podczas imprezy przyznano dwa tytuły honorowe obywateli Biskupic Oławskich. Otrzymali je: były Komendant PSP w Oławie Jan Ciętak, a drugi Redaktor "Gazety Powiatowej.

Po części oficjalnej wręczenia nagród zespołom, odbyło się losowanie ufundowanych przez sponsorów wielu cennych nagród, między innymi; kuchni gazowej i 2 rowerów. Imprezę zakończył występ zespołu muzycznego "Biesiada Polska", przy którym bawiło się wiele osób chętnych do tańca.

Kazimierz Dobrowolski

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-02-19
USD 3,3411 +0,72%
EUR 4,1467 -0,22%
CHF 3,6013 -0,10%
GBP 4,6829 +0,13%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy