Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca Piotrowice w gminie Chojnów gościły rolników z całego Dolnego Śląska. Organizatorów tego święta reprezentowali: Paweł Czyszczoń – Dyrektor ds. rozwoju obszarów wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Pyrz – Wójt Gminy Chojnów, Marek Tarnacki – Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Leszek Grala – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Wśród organizatorów byli także przedstawicielehodowlanych związków branżowych.
Podczas otwarcia wystawy głos zabrał Pan Leszek Grala Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W swoim wystąpieniu powiedział, że w Piotrowicach w tym roku po raz kolejny można dyskutować o tym co nurtuje dolnośląskich rolników, o tym co można wspólnie zrobić, aby żyło się na Dolnym Śląsku lepiej. Te dwadzieścia kilka lat doświadczeń w Piotrowicach, zawsze były w naszych marzeniach miejscem, które powinno promować dolnośląską produkcję rolną, żywność, promować to co jest najpiękniejsze w naszych gospodarstwach. Nie tylko dla rolników, którzy o tym doskonale wiedzą, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszego pięknego regionu. Spotykamy się tu i wierzę, że ta tradycja będzie kontynuowana i będzie ona służyła jeszcze lepszej promocji pracy rolnika. Stwierdził, że najważniejsze dzisiaj dzieje się na stoiskach, dlatego podziękował za przybycie wystawcom, pogratulował zwycięzcom, a tych którzy dzisiaj nie zostaną nagrodzeni zachęcił do jeszcze wytrwalszej pracy.
W pierwszym dniu imprezy komisje sędziowskie oceniły zwierzęta hodowlane. Po prezentacji zwierząt oraz wnikliwej ocenie komisje wyłoniły w poszczególnych grupach najpiękniejsze zwierzęta, którym nadano tytuły Championów i Vice-Championów.W drugim dniu imprezy wręczono odznaczenia i uhonorowano hodowców za wyniki pracy hodowlanej oraz zorganizowana została prezentacja nagrodzonych zwierząt.
Wręczone zostały także srebrne Medale Zasłużony dla Samorządu Rolniczego, przyznane przez Kapitułę Dolnośląskiej Izby Rolniczej Panu Ryszardowi Tajchmanowi z terenu powiatu legnickiego oraz Januszowi Czarnowskiemu z powiatu wołowskiego. Uhonorowanych odznaczyli Członkowie Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Franciszek Baranowski oraz Waldemar Jankowski.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się prezentowane przez hodowców zwierzęta. Swoje zwierzęta wystawili hodowcy bydła, owiec, koni, królików, drobiu ozdobnego i gołębi.Zwiedzający poza zwierzętami mogli odwiedzić stoiska promocyjno-handlowe. Wystawcy zaprezentowali rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów. Wiele firm pracujących na rzecz rolnictwa miały swoje stoiska gdzie zainteresowani mogli uzyskać informacje.
W takcie imprezy zorganizowano konkursy: Wiedzy o drobiu, Wiedzy Rolniczej i BHP w Rolnictwie oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny adresowany do dzieci „Moje ulubione zwierzę gospodarstwa domowego”.
Na stoisku Dolnośląskiej Izby Rolniczej zorganizowany został Piknik Drobiowy.Celem projektu finansowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowegobyło zaprezentowanie szerokiej gamy produktów z mięsa drobiowego oraz promowanie wśród konsumentów ich spożycie i zwiększenie udziału w codziennej diecie.Piknikowi towarzyszyły liczne atrakcje. Uczestnicy mogli degustować różne potrawy przyrządzone z mięsa drobiowego przygotowane przez pracowników Zamku Grodziec. Imprezie towarzyszyły występy zespołu ludowego „Fudżijamki” z Proboszczowa gm. Pielgrzymka. Przeprowadzono także liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wystawę zamknęła XII edycja Dolnośląskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-01-16
USD 3,4190 +0,53%
EUR 4,1825 +0,31%
CHF 3,5428 +0,27%
GBP 4,7060 +0,34%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni