Minister środowiska podpisał rozporządzenie w sprawie szacowania szkód łowieckich?

Jak podawaliśmy kilka dni temu, wciąż nie przyjęto rozporządzenia w sprawie szacowania szkód łowieckich – poprzednie 1 października 2018 roku utraciło ważność, ale musi być stosowane, skoro nie zastąpiono go nowym.

Jak poinformowało w czwartek Ministerstwo Środowiska, rozporządzenie „w sprawie szczegółowego sposobu przy szacowaniu szkód łowieckich” zostało podpisane przez ministra środowiska.

Jak dodało MŚ, teraz to rozporządzenie zostało „przekazane do podpisu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w porozumieniu. Niezwłocznie po podpisaniu zostanie przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu”.

Jak dodano, „Na dzień dzisiejszy obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 października 2018 r. w sprawie wysokości zryczałtowanych kosztów udziału przedstawicieli wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w szacowaniu szkód łowieckich, a także ustalaniu wysokości odszkodowania za te szkody (Dz. U. z 2018 r. poz. 2000)”.

A my zastanawiamy się, co to za rozporządzenie podpisał minister środowiska. Przygotowywał rozporządzenie „w sprawie szacowania szkód łowieckich w uprawach i płodach rolnych”, tymczasem podpisał rozporządzenie „w sprawie szczegółowego sposobu przy szacowaniu szkód łowieckich”.

Niestety nie wiemy, czy to to samo rozporządzenie – Ministerstwo Środowiska milczy od dwóch dni i projektu nie podaje, a tytułu podpisanego rozporządzenia nie prostuje. Ale odnotujmy, że minister środowiska coś podpisał. Coś – to już coś…

Na stronie internetowej Rządowego Centrum legislacji zamieszczono „Projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szacowania szkód łowieckich w uprawach i płodach rolnych” – ostatnia podana tu informacja pochodzi z 4 kwietnia i głosi, że projekt przekazano do rozpatrzenia przez komisję prawniczą, adnotacji o podpisaniu przez ministra nie poczyniono.

Źródło: farmer

Słowa prezesa

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0793 +0,00% [21:59]
 EUR / JPY 123,7700 +0,00% [21:59]
 EUR / PLN 4,4309 +0,00% [21:59]
 USD / JPY 109,6210 +0,00% [21:59]
 USD / PLN 3,9235 +0,00% [21:59]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Norbert, Laurenty