XX – Lecie samorządu rolniczego subregionu jeleniogórskiego

W dniu 16.12.2016r. w Mysłakowicach odbył się jubileusz XX – lecia Samorządu Rolniczego Subregionu Jeleniogórskiego. Przewodniczący Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej z tej okazji zaprosili wielu gości, którzy przez ten cały okres współpracowali i nadal współpracują z Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Zastępca Prezydenta Miasta Jelenia Góra Pan Piotr Paczóski, Starosta Jeleniogórski Pani Anna Konieczyńska, Burmistrz Miasta Kowary Pani Bożena Wiśniewska, Burmistrz Miasta Piecowice Pan Witold Rudolf, Wójt Gminy Mysłakowice Pan Michał Orman, Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek, Starosta Zgorzelecki Pani Urszula Ciupak, Burmistrz Miasta Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk, Wójt Gminy Zgorzelec Pan Piotr Machaj, Wójt Gminy Sulików Pan Marek Starzyński, Burmistrz Miasta Olszyna Pan Leszek Leśko, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Pan Mariusz Tomiczek, Wójt Gminy Platerówka Pan Krzysztof Halicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Leśna Pan Stanisław Marczyński, Burmistrz Miasta Wleń Pan Artur Zych, Burmistrz Miasta Mirsk Pan Andrzej Jasiński, Burmistrz Miasta Lubawka Pani Ewa Kocemba oraz partnerzy ze związków i organizacji rolniczych, współpracujących z Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Program całego spotkania to przedstawienie przybyłym gościom i delegatom historii funkcjonowania Dolnośląskiej Izby Rolniczej na terenie subregionu jeleniogórskiego. Każdy z przewodniczących Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej: Przewodniczący Powiatu Jeleniogórskiego: Pan Mirosław Kaszkur, Przewodniczący Powiatu Kamiennogórskiego: Pani Bożena Kończak, Przewodniczący Powiatu Lwóweckiego: Pan Mieczysław Środa, Przewodniczący Powiatu Lubańskiego: Pan Leszek Grala, Przewodniczący Powiatu Zgorzeleckiego: Pan Tadeusz Baranek, Przewodniczący Powiatu Złotoryjskiego: Pan Andrzej Kozłowski, pokrótce zapoznali wszystkich z dziejami swojej rady od początków istnienia, po dzień dzisiejszy.

Jubileusz był doskonałą okazją do podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w działalność samorządu rolniczego, oraz dał możliwość na szczególne wyróżnienie delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej I kadencji na lata 1996-2002 .
Złotymi medalami Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” uhonorowani zostali: Pani Bożena Mulik, Pan Taduesz Mochalski, Pan Józef Odrzywolski.

Srebrnymi medalami Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” uhonorowani zostali: Pani Krystyna Fedoruk, Pan Jerzy Strojny, Pan Zenon Zatchiej.

Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Leszek Grala wyróżnił również Honorowym Odznaczeniem delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej I kadencji na lata 1996- 2002 oraz zaproszonych gości reprezentujących Samorząd Rolniczy na Dolnym Śląsku.

Na zakończenie obchodów jubileuszu XX – lecia Samorządu Rolniczego Subregionu Jeleniogórskiego Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala zaprosił wszystkich zebranych do uroczystości wigilijne, jako symbol polskiej obyczajowości i tradycji.

Zaproszone media: Muzyczne Radio, Polskie Radio Wrocław, Telewizja Dami, Gazeta Wrocławska, portal internetowy Jelonka, Telewizja Łużyce.

Katarzyna Grzelak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ