Międzynarodowy Orszak Trzech Króli 2017r.

W dniu 6 stycznia 2017r. w Zgorzelcu odbył się z udziałem Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Zgorzeleckiego Międzynarodowy Orszak Trzech Króli. Trasa orszaku rozpoczęła się u naszych zachodnich sąsiadów w Goerlitz i szła ulicami: : Obermarkt – Brüderstrasse – Neissstrasse – Altstadtbrücke , następnie przeniosła się na stronę polska do Zgorzelca przez ulice Wrocławską – Daszyńskiego – Piłsudskiego – Wolności. Ostatnim etapem, który zakończył się teatralnym widowiskiem z udziałem dzieci i młodzieży powiatu zgorzeleckiego, był Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Głównym patronem tego międzynarodowego orszaku jest ogólnopolska fundacja Orszak Trzech Króli, która na co dzień działa w Warszawie. Fundacja stara się, w jak największym stopniu, wspierać organizatorów, wytycza również główne kierunki, dba o przestrzeganie chrześcijańskiego charakteru wydarzenia. W Zgorzelcu wystąpiły regionalne kapele z koncertami kolęd, odbył się konkurs na najładniejszą szopkę i betlejemską gwiazdę. Najmłodszym uczestnikom orszaku z powiatu zgorzeleckiego zgodnie z tradycją kolędowania rozdano – szczodraki, smakowite słodkości, które dodawały energii do maszerowania w ten mroźny dzień.

Katarzyna Grzelak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ