IV Walne Zgromadzenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej V kadencji

Dnia 09.03.2017 r. w Polanicy Zdroju odbyło się IV Walne Zgromadzenie V kadencji Dolnośląskiej Izby Rolniczej, które otworzył Leszek Grala Prezes DIR. Tematem wiodącym posiedzenia było omówienie i zatwierdzenie budżetu Dolnośląskiej Izby Rolniczej na 2017 rok. Przedstawione przez Zarząd DIR prowizorium budżetowe na 2017r. wraz z pozytywną opinią Komisji Budżetowej i Komisji Rewizyjnej DIR zostało przyjęte jednogłośnie uchwałą Walnego Zgromadzenia. Delegaci otrzymali również informację na temat realizacji wniosków zgłoszonych podczas posiedzenia III Walnego Zgromadzenia V kadencji.

W trakcie dyskusji delegaci zwrócili uwagę na problematykę obrotu gruntami rolnymi, zazielenienia i coraz gorszą pozycji rolnictwa wobec budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego na terenach wiejskich. Wszystkie zgłoszone wnioski zanotowała Komisja Uchwał i Wniosków i będą one stanowić wytyczne w pracy zarządu DIR na najbliższe miesiące.

Obrady Walnego Zgromadzenia prowadził prezes Zarządu DIR Leszek Grala, a na sekretarza WZ wybrano Dionizego Prusiewicza. Obsługę obrad zabezpieczali pracownicy biura DIR oraz mecenas Łukasz Opaliński. Zespołem pracowników kierowała Pani Urszula Solińska-Marek dyrektor biura DIR we Wrocławiu.

Zenon Grakowicz

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ