Propozycje Zarządu DIR dot. nowych kryteriów przetargów ofertowych

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po przeprowadzonych konsultacjach z Radami Powiatowymi DIR, na swoim posiedzeniu w dniu 11 kwietnia 2017 r. przyjął propozycję kryteriów i ich wagi do stosowania przy ocenie ofert w przetargach na dzierżawę i sprzedaż gruntów rolnych pochodzących z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa:

1. odległość gospodarstwa rolnego oferenta od wydzierżawionej lub zbywanej nieruchomości Zasobu liczona równocześnie:
a. działka położona najbliżej działki wystawionej do sprzedaży lub dzierżawy zgłoszona przez rolnika i wchodząca w skład gospodarstwa rolnego rolnika przystępującego do przetargu – liczba punktów 15,
b. działka siedliskowa wpisana jako siedziba gospodarstwa opisana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – liczba punktów 15,

2. powierzchnia nieruchomości rolnych nabytych lub wydzierżawionych z Zasobu – liczba punktów 25,

3. intensywność produkcji zwierzęcej w gospodarstwie oferenta zarejestrowana w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – liczba punktów 15,

4. młody rolnik – liczba punktów 15,

5. powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie rodzinnym rolnika – liczba punktów 20,

6. zamieszkiwanie rolnika w obrębie w którym wystawiana jest nieruchomość do przetargu – liczba punktów 20 pkt.

Powyższe kryteria zostały przekazane Dyrektorowi ANR/OT Piotrowi Regiecowi oraz Radzie Społecznej.

Adolf, Tymon