VII targi produktu lokalnego i V jubileuszowy przegląd zespołów ludowych

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Biskupicach Oławskich odbyły się VII targi produktu lokalnego i V jubileuszowy przegląd zespołów ludowych. Podczas imprezy Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali: Prezes Leszek Grala i Wiceprezes Ryszard Borys. Do Biskupic Oławskich przyjechało 20 wystawców i 23 zespoły ludowe. Na stoiskach wystawcy prezentowali domowe potrawy, wypieki i produkty do spożycia na zimno a także napoje z własnych winnic, piwa oraz nalewki alkoholowe. Na stoiskach dominowały wyroby rękodzieła. Na tej imprezie nie tak jak na początku tych imprez prezentowane były produkty praktycznie z całej Po lski. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był sołtys wsi Biskupice Oławskie – Marek Starczewski. Podczas doniosłego spotkania dopisała też wyśmienita słoneczna pogoda. Podczas swojego wystąpienia Pan Marek Starczewski podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom, którzy wspomagają tą imprezę.

Nagrody ufundowane przez Dolnośląską Izbę Rolniczą, a to 6 pucharów w tym 3 puchary za I, II i III miejsce i 3 równorzędne wyróżnienia które wręczyli: Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala i Wiceprezes Ryszard Borys, a otrzymali je zespoły śpiewacze: „Naramice”, „Biała” i „Waliszowianie”. Biskupicki „Złoty Kłos” i I nagrodę Dolnośląskiej Izby Rolniczej – puchar otrzymał zespół „Sycowiacy”. Muzycy otrzymali też nagrodę Sołectwa Biskupic Oławskich.

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Biskupicach Oławskich odbyły się VII targi produktu lokalnego i V jubileuszowy przegląd zespołów ludowych. Podczas imprezy Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali: Prezes Leszek Grala i Wiceprezes Ryszard Borys. Do Biskupic Oławskich przyjechało 20 wystawców i 23 zespoły ludowe. Na stoiskach wystawcy prezentowali domowe potrawy, wypieki i produkty do spożycia na zimno a także napoje z własnych winnic, piwa oraz nalewki alkoholowe. Na stoiskach dominowały wyroby rękodzieła. Na tej imprezie nie tak jak na początku tych imprez prezentowane były produkty praktycznie z całej Po lski. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był sołtys wsi Biskupice Oławskie – Marek Starczewski. Podczas doniosłego spotkania dopisała też wyśmienita słoneczna pogoda. Podczas swojego wystąpienia Pan Marek Starczewski podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom, którzy wspomagają tą imprezę.

Występy zespołów oceniane były przez jury w składzie: Inez Mrszałek, Małgorzatę Rzempołuch i Annę Lewińską. Szczególną uwagę Panie z jury zwracały na: stroje, używane instrumenty, czystość głosów, wielopokoleniowość kapel, dobór repertuaru oraz inne szczegóły.

Wyróżnienie Burmistrza Jelcza – Laskowic otrzymały zespoły „Góralki Czadeckie” ze Strzegomian i młody chłopiec z zespołu „Świtezianie”. Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatowego z Oławy wręczono kapelom „Świtezianie”,”Fudżijamki” i „Kulinianie”. Nagrodę za drugie miejsce otrzymał zespół „Porębiok” a trzecie „Gajkowianie”

Podczas imprezy przyznano dwa tytuły honorowe obywateli Biskupic Oławskich. Otrzymali je: były Komendant PSP w Oławie Jan Ciętak, a drugi Redaktor „Gazety Powiatowej.

Po części oficjalnej wręczenia nagród zespołom, odbyło się losowanie ufundowanych przez sponsorów wielu cennych nagród, między innymi; kuchni gazowej i 2 rowerów. Imprezę zakończył występ zespołu muzycznego „Biesiada Polska”, przy którym bawiło się wiele osób chętnych do tańca.

Kazimierz Dobrowolski

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ