IV Dolnośląska Amatorska Liga Zaprzęgowa DALZ 2017 – II eliminacja

W sobotę 18 czerwca 2017 roku na terenach Folwarku „Leszczynówka” w Budzowie odbyła się II eliminacja cyklu amatorskich zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi DALZ 2017. Uczestnicy konkursowej II eliminacji startowali w trzech kategoriach: zaprzęgi jednokonne (9 zaprzęgów) i zaprzęgi dwukonne (3 zaprzęgi) i kuce. W każdej konkurencji odbyły się trzy konkurencje: ujeżdżanie, zręczność i maraton. Z wymienionych konkurencji zawodnicy zbierali punkty do końcowej klasyfikacji i ogólnej klasyfikacji po 4 startach. Dla najlepszych były nagrody wręczane na koniec imprezy.

Przez cały dzień trwania imprezy przewinęło się sporo publiczności, która mogła poznać Dolnośląską Amatorską Ligę Zaprzęgową, podziwiać piękno koni i poznać zapalonych hodowców zajmujących się sportem pod nazwą – powożenie zaprzęgami konnymi. Wśród widzów byli członkowie Rad Powiatowych z Ząbkowic Śl. i Dzierżoniowa. Podczas imprezy na terenie gdzie odbywały się konkurencje II eliminacji wisiały dwa banery Dolnośląskiej Izby Rolniczej, spiker prowadzący imprezę kilkukrotnie wymienił Izbę jako sponsora imprezy.

Elżbieta Sobótko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ