Jubileusz 70 – lecia KGW Ciepłowody

W sobotę 17 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Ciepłowodach odbyły się obchody jubileuszu 70-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ciepłowodach. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zaproszonych gości przez Panią Halinę Gulej obecną Przewodniczącą Koła. Wśród gości byli przedstawiciele władz różnego szczebla, przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich, a szczególnymi gośćmi były Panie seniorki, które kiedyś w Kole pracowały. Imprezę prowadził Pan Franciszek Gawęda.

Po powitaniu zebrani wysłuchali prezentacji dotyczącej historii KGW Ciepłowody. Po prezentacji w oficjalnym wystąpieniu Wójt Gminy Ciepłowody dziękował Paniom za długoletnią działalność na rzecz środowiska Ciepłowód i życzył dalszych sukcesów w pracy dla mieszkańców gminy. Życzenia składali również pozostali goście.

Odznaczenia za „Kultywowanie Tradycji Ludowych” przyznawane przez Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymały szczególnie zasłużone działaczki Koła, Marianna Sobczyk, Janina Cupek, Janina Zadęcka, Anna Kowalska, Jozefa Chmiel, Marianna Bąbka i Halina Gulej. Odznaczenia wręczył Wiktor Skotnicki Przewodniczący Rady Powiatowej DIR powiatu ząbkowickiego.

Program imprezy obejmował liczne występy różnych zespołów i artystów Ziemi Ząbkowickiej: kapela „Kądziołeczka” z Lutomi Dolnej, szkółka wokalna Teresy Wawreniuk, młodzież ze szkoły tańca Hanny Zielińskiej z Ząbkowic Śl., Pani Bronisława Lupa, Pan Piotr Kanarek i Zespół „Ciepłowodzianki”. Panie z KGW Ciepłowody wystąpiły ze skeczem pt. „Szukam pracy” co wywołało ogromną wesołość całej zgromadzonej na sali publiczności.

Uroczystość obchodów 70-lecia KGW Ciepłowody przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze przy specjałach przygotowanych przez członkinie Koła, za co należą się Im dodatkowe podziękowania.

Tak znaczący jubileusz zakończyły długie rozmowy, wspomnienia oraz wymiana doświadczeń i pomysłów na dalsze funkcjonowanie Koła Gospodyń Wiejskich Ciepłowody.

Elżbieta Sobótko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ