Dożynki Gminne w Ciepłowodach

 W dniu 02.09.2017 r. w Ciepłowodach odbyło się Gminne Święto Plonów.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta dziękczynna w miejscowym kościele. Podczas eucharystii nastąpiło poświęcenie darów, a starostowie dożynek – Przemysław Krawczuk oraz Agnieszka Opyc po zakończonej mszy świętej już przed kościołem częstowali gości chlebem – jednym z symboli dożynek.

Następnie uroczysty korowód prowadzony przez jeźdźców konnych spod kościoła udał się na boisko sportowe, gdzie odbywała się główna część imprezy. Tam głos zabrali: Łukasz Białkowski – wójt gminy Ciepłowody, który przywitał wszystkich rolników, mieszkańców oraz gości, a także: starościna Agnieszka Opyc, senator Aleksander Szwed, przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i reprezentujący Radę Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej Wiktor Skotnicki , który również wręczył podziękowania za pracę na rzecz środowiska wiejskiego dla Starosty i Starościny Dożynek w imieniu Rady Powiatowej DIR. Wręczono także dwie odznaki „Zasłużonych dla rolnictwa”. Z rąk wójta odebrali je: Marcin Bajborowski z Ciepłowód oraz Ryszard Kulik z Targowicy.

Następnie miało miejsce ośpiewanie wieńców dożynkowych i rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy chleb dożynkowy, nalewkę, kukłę dożynkową oraz wieniec gminny. Najładniejszy wieniec gminny wykonało zaś sołectwo Wilamowice.

W dalszej części dożynek była już tylko dobra zabawa. Po konkurencjach dożynkowych przyszła pora na koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się discopolowy zespół Fisher z hitem„ Bo to miłość”, a następnie licznie zgromadzeni bawili się na koncercie grupy Pudzian Band. Od godz. 22 trwała zabawa taneczna przy zespole Estrada, a ostatni goście opuszczali boisko sportowe już o świcie.

Elżbeta Sobótko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Daria, Wilhelmina