Komunikat

Mając na względzie dotychczasową politykę Oddziału Terenowego KOWR we Wrocławiu w zakresie przetargów ofert pisemnych na dzierżawę, odmienną od stanowiska Ministra Rolnictwa jak i Dyrektora Generalnego KOWR i nie uwzględnianiem przez OT wniosków rolników o przetargi ofertowe, Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej spotkał się w dniu 20 lutego 2018r. z przedstawicielami związków i organizacji rolniczych województwa dolnośląskiego.

Podczas spotkania zostało odnowione porozumienie w ramach którego będą podejmowane działania na rzecz kształtowania i realizowania regionalnej polityki rolnej, poprawy struktury agralnej oraz poprawy warunków zbytu płodów i produktów rolnych. W ramach odnowionego porozumienia jego sygnatariusze (Dolnośląska Izba Rolnicza, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Dolnośląski Związek Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych, Związek Zawodowy, Centrum Narodowe Młodych Rolników) będą formułować wspólne stanowiska, opinie i wnioski.

Wszystkie obecne na spotkaniu organizacje rolnicze są głęboko zaniepokojone podejściem Oddziału i brakiem przetargów ofertowych, które stwarzają realną szansę na powiększanie gospodarstw rodzinnych. Obecni na spotkaniu przedstawiciele środowisk rolniczych wspólnie wyznaczyli podstawowe kierunki działania, które są kluczowe dla gospodarki majątkiem państwowym przez OT KOWR we Wrocławiu, zgodnej z aktualną polityką rolną państwa. Wnioski i postulaty z tego spotkania zawarto w Komunikacie.

Adolf, Tymon