RP Zgorzelec

W dniu 26 lutego 2018 r. o godz. 1200 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 8 odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Zgorzelcu z udziałem zaproszonych gości, a mianowicie Pani Urszuli Ciupak – Starosty Zgorzeleckiego oraz Pani Anety Gazdy – Kierownika Biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu. Pierwszym z tych punktów było poruszenie kwestii wypełniania e-wniosków o dopłaty bezpośrednie, w szczególności upowszechnianie wiedzy na ten temat. Temat ten omówiła Pani Aneta Gazda, Kierownik Biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu. Kolejnym tematem, który poruszył Pan Tadeusz Baranek był problem bardzo licznie występującej populacji dzików na terenie powiatu, w tej kwestii głos zabrała Pani Urszula Ciupak – Starosta Zgorzelecki. Następnie, Pan Baranek poruszył temat wprowadzonych ograniczeń w korzystaniu z dróg dla pojazdów o masie powyżej 12 ton, wyrażając zrozumienie dla interesu ogółu mieszkańców zauważył iż jest to duży problem dla rolników. Na zakończenie obrad, określono ostateczny „Plan pracy Rady Powiatowej w Zgorzelcu na rok 2018”.

Piotr Szałas

Viktoryn, Helmut