Dożynki Gminne w Gołębicach już za nami!

24 sierpnia br. w miejscowości Gołębice gospodarze z gminy Dziadowa Kłoda obchodzili tradycyjne Święto Plonów.Dożynki to czas szczególny, gdy z wdzięcznością i szacunkiem patrzymy na codzienną ciężką pracę rolnika, który przez okrągły rok z pasją wkłada całe serce w pracę na roli.Organizatorami tego podniosłego wydarzenia byli: Rada sołecka wsi Gołębice, Samorząd Gminy Dziadowa Kłoda oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie. Obchody rozpoczęły się o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Idziego w Gołębicach. Następnie korowód dożynkowy udał się na boisko sportowe, gdzie nastąpiła część obrzędowa uroczystości dożynkowych.Pan Dionizy Prusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Oleśnickiegoodczytał list skierowany do rolników przez Prezesa DIR – Pana Leszka Gralę, który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę słowami papieżaJana Pawła II: „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej cierni wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec  i bronić„.

Paweł, Waleria