Dożynki Prezydenckie w Spale

Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę, 15 września, w samo południe od mszy świętej w intencji rolników. Ceremoniał dożynkowy poprowadził Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze“, a  Para prezydencka spotkała się z grupami wieńcowymi, by wręczyć im dyplomy uznania za przygotowanie koron żniwnych.  Prezydentowi i jego małżonce towarzyszyli starostowie dożynek – Adriana Harhaj z województwa warmińsko-mazurskiego i Zbigniew Kaszuba z województwa pomorskiego. Prezydent dziękował rolnikom za „trud ich ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa“. – To był trudny rok dla polskiego rolnictwa – powiedział m.in. prezydent Andrzej Duda – spowodowały to klęski jakie na rolników spadły w tym roku. Najpierw powódź w niektórych regionach kraju, a ostatnio ogromna susza. W Dożynkach Prezydenckich udział wzięła liczna delegacja Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Na wsi coraz więcej niepewności...

CHF / PLN 4,2017 -0,11% [18:39]

Olaf, Witalis