Festiwal Dolnośląskiej Wołowiny

W niedzielę, 20 października 2019 r., Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała Festiwal Dolnośląskiej Wołowiny sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. Wydarzenie to towarzyszyło  III edycji Wyborów Miss Kół Gospodyń Wiejskich w Lwówku Śląskim, których organizatorem był Regionalny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy.

Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali Członkowie Zarządu: Pan Waldemar Jankowski, oraz Pan Mirosław Kaszkur.

W ramach Festiwalu Dolnośląskiej Wołowiny, Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała degustację oraz stoiska wystawiennicze w celu promowania wśród konsumentów produktów z mięsa wołowego, poprzez zwiększenie jego udziału w codziennej diecie. Hostessy promując Festiwal częstowały uczestników pięknie podanymi produktami i zapraszały zwiedzających do odwiedzenia stoiska z materiałami informacyjno – promocyjnymi. Na stoisku odwiedzający degustowali potrawy z wołowiny takie jak: flaczki, kanapki z tatarem, koreczki z wołowiną i tartoletki. W ramach Festiwalu zorganizowano również konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych wraz z nagrodami sfinansowanymi z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. Dzieci świetnie się bawiąc dowiadywały się o walorach dietetycznych produktów z mięsa wołowego, które według statystyk, zbyt rzadko jest spożywane przez nasze pociechy.

Za kilka, może kilkanaście godzin chyba najważniejsza chwila...

Arnold, Jozef, Konrad