Wizyta u Arcybiskupa

W Pałacu Arcybiskupim we Wrocławiu delegacja Dolnośląskiej Izby Rolniczej z Prezesem Izby Leszkiem Gralą, Ryszardem Borysem – wiceprezesem i Jackiem Sołtysem, głównym specjalistą w Biurze DIR, p.o. Dyrektora została przyjęta przez Arcybiskupa ks. Profesora Józefa Kupnego. Podczas rozmowy przekazano zaproszenie na mająca się odbyć 11 grudnia 2019 roku w Domu Świętego Jana Pawła II wigilię środowisk wiejskich i rolniczych. Zdecydowaną większość rozmowy zajęła jednak wymiana poglądów o sytuacji na dolnośląskich wsiach, sytuacji ekonomicznej gospodarstw oraz inicjatywach dolnośląskiej Izby w zakresie wzajemnych ubezpieczeń czy ochrony gruntów. Leszek Grala poprosił o poparcie dla ochrony gleby jako największej wartości w środowisku. Z zainteresowaniem Arcybiskupa J. Kupnego spotkało się tworzenie grup producentów, sytuacja w jednostkach OSP czy przejmowanie gospodarstw przez młodych rolników. Na wspólnym zdjęciu delegacja w Gabinecie Arcybiskupa.

Na wsi coraz więcej niepewności...

CHF / PLN 4,1997 -0,16% [18:19]

Olaf, Witalis