Pokaz Stołów Bożonarodzeniowych w Gminie Domaniów

Od koncertu Chóru „Jubilat” rozpoczęto świętowanie jednej z największych imprez w tym regionie zorganizowanej przez Wójta Gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego i Dyrektora Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów Magdalenę Wiżgała. Na początku gospodarz tej imprezy Pani Dyrektor Magdalena Wiżgała powitała : Przewodniczącego RG Domaniów – Zdzisława Żygadło, Zastępcę Wójta Gminy Domaniów – Tomasza Ciecierskiego, Przewodniczącą Gminnej Rady Kobiet Panią Franciszkę Domańską. W dalszej części przedstawiła Koła Gospodyń Wiejskich dzięki których pracy Pokaz Stołów odbywa się już po raz 10  a były to: KGW z Radoszkowic, Domaniowa, Piskorzowa, Kończyc, Jankowa, Goszczyny, Skrzypnika, Piskorzówka, Wierzbna i Swojkowa. Przywitała też przedstawicieli z Przedszkola Publicznego w Polwicy, ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie i przedstawicielki Gminnego Rękodzieła : Irenę Żurek , Karolinę Strząbałę, Annę Węgrzyn, Renatę Jonik, Barbarę Bajor i Irenę Bajor. Wśród zaproszonych Gości byli również   Proboszcz Parafii w Domaniowie Ksiądz Marek Górdziałka, Dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Pan Mirosław Kulesza, Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys, Pan Kazimierz Dobrowolski z Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Pan Jerzy Zieliński i Pan Jacek Mikoda – Członkowie RP w Oławie, Pan Eugeniusz Chrzan – Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, Radni Gminy Domaniów, Pracownicy Gminy Domaniów, Sołtysi,  Pan Tadeusz Bojakowski – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Domaniowskiej. Pięknie udekorowane Stoły Bożonarodzeniowe obficie zastawione wyrobami garmażeryjnymi oceniane były przez powołane 2 komisje: Najpiękniejszy Stół Bożonarodzeniowy i Ciasto Świąteczne. Nagrodę za Najpiękniejszy Stół Świąteczny otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich  :  I miejsce KGW PISKORZÓWEK , II miejsce KGW KOŃCZYCE, III miejsce KGW PISKORZÓW . Za ciasta świąteczne nagrody otrzymały – I miejsce Agata Gołąb, II miejsce  Wioletta Pawłowska, III miejsce Małgorzata Wałcerz . Nagrody wręczali: Zastępca Wójta Gminy Domaniów, Przewodniczący Rady Gminy Domaniów, Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Imprezie towarzyszył kiermasz wyrobów rękodzieła. Zaproszeni na spotkanie goście podczas życzeń świątecznych  składali podziękowania za wspaniałe przygotowania stołów, pielęgnowanie tradycji, które są przekazywane następnym pokoleniom.

Adolf, Tymon