Spotkanie nt. aktualnego stanu zagrożenia wirusem choroby ASF

W dniu 9 grudnia w Głogowie z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Głogowskiego Ludwika Twardochleb odbyło się spotkanie, na którym omówiony został aktualny stan zagrożenia wirusem choroby ASF. Zagadnienie to omówił Powiatowy Lekarz Weterynarii Ryszard Toczyłowski oraz przedstawił zasady postępowania celem ochrony gospodarstw przed wirusem. W spotkaniu ponadto uczestniczył Adam Grzelczak Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów, który poinformował o działaniach podejmowanych przez Nadleśnictwo.

Spotkanie było także okazją do przekazania sprzętu i elementów odzieży dla wybranych jednostek OSP powiatu głogowskiego, zakupionych ze środków DIR na wniosek delegatów Rady Powiatowej DIR Powiatu Głogowskiego. Z dofinansowania skorzystały: OSP Przedmoście, OSP Wietszyce, OSP Smardzów, OSP Chociemyśl i OSP Czerna.

Uczestnicy spotkania zapoznani zostali także z możliwością ubezpieczania się w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz z korzyściami wynikającymi z bycia członkiem Związku Wzajemności Członkowskiej TUW „Wieś Dolnośląska”. Pełnomocnik Zarządu DIR ds. współpracy z TUW zachęcał do skorzystania z tych ubezpieczeń.

Irena Danieluk

Viktoryn, Helmut