„Bezpieczny KRUSnal” w Legnicy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny we Wrocławiu wraz ze współorganizatorem Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu, 10 grudnia 2019 r., w Centrum Kultury w Rudnej, zorganizowała VIII edycję wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal”.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 30 uczniów, którzy wcześniej przeszli eliminacje regionalne – byli to najlepsi uczniowie spośród  ponad pięciuset dzieci ze szkół podstawowych powiatu: legnickiego, jaworskiego, polkowickiego, lubińskiego, głogowskiego i górowskiego.

Oto laureaci Konkursu:

I miejsce: Alicja Waszewska ze Szkoły Podstawowej w Raszówce

II miejsce: Oliwia Plewka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze

III miejsce: Oliwier Orszulak ze Szkoły Podstawowej w Krzywej

IV miejsce: Julia Pieprz ze Szkoły Podstawowej w Okmianach

V miejsce: Eryk Górnicki ze Szkoły Podstawowej w Okmianach

Ponadto wyróżnienia specjalne otrzymali:

Agata Dziewiałtowska ze Szkoły Podstawowej w Krzywej

Mateusz Knihnicki ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej

Adrianna Trocińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Ścinawie

Zuzanna Skrzypacz ze Szkoły Podstawowej w Okmianach

Bartosz Krupa ze Szkoły Podstawowej w Targoszynie.

Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy
w gospodarstwie rolnym oraz uświadamianie zagrożeń chorobowych i wypadkowych występujących w środowisku wiejskim oraz na obszarach leśnych. Edukacja promuje pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerza wiedzę z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, a także zapoznaje dzieci z katalogiem prac, których nie powinny wykonywać pomagając rodzicom w gospodarstwie rolnym.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, jak również organizacji lokalnych: władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Uroczystość uświetniła również obecność przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej.

Organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim lokalnym sponsorom oraz Dolnośląskiej Izbie Rolniczej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, Okręgowemu Inspektoratowi Pracy Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, Dolnośląskiemu Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S. A., firmie Osadkowski – Cebulski Sp. z o.o.,  za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników konkursu, a tym samym za propagowanie postawy podkreślającej, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w środowisku rolnym i leśnym.

Sporządziła: Sybilla Gancarek

specjalista ZPRO