Magia Świąt na Kaczawskim Jarmarku

W tym roku Jarmark odbył się 8 grudnia w Pałacu Krotoszyce, organizatorzy :Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Kaczawskie. Jak co roku, na Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krotoszycach a była to już XIII edycja , pojawiły się tłumy odwiedzających. Było na co popatrzeć, posłuchać i popróbować oraz co najważniejsze – dokonać zakupów.
Na tegorocznym Jarmarku zaprezentowało się 45 wystawców. Rękodzielnicy, artyści i wytwórcy z obszaru Krainy Wygasłych Wulkanów – nie zawiedli. Można było podziwiać kunsztownie wykonane ozdoby świąteczne, bombki, szopki, bałwanki, serwetki, anioły i wiele innych. Można również było skosztować tradycyjnych pierogów, barszczu czy przepysznego domowego ciasta. Przez cały dzień na scenie występowały lokalne zespoły ludowe, dzięki którym w Pałacu rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko to prowadziło do cudownej, świątecznej, niepowtarzalnej atmosfery. Do wspólnego kolędowania zapraszały takie zespoły jak: Zespół „Echo” z Bolkowa, Zespół Folklorystyczny „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego, „Kukułeczki „z Pogwizdowa, „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej oraz” Lipowianie” z Lipy.
Jarmark był też okazją do wręczenia podmiotom branży turystycznej Certyfikaty Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów. Certyfikat to wyróżnienie, poświadczające wysoką jakość oferowanych usług oraz wkład w promocję i rozwój zrównoważonej turystyki w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego. Certyfikat otrzymały następujące podmioty: Siedlisko Sztuki, Czaple-Wioska Piasku i Kamienia, Marcin Jaśkiewicz GEOTREK: warsztaty geologiczne Marcin Jaśkiewicz, Etno Warsztaty Robert Maciąg, Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o., Baza Agroturystyczna „Chata Morgana”, Atelier Cameleon Krzysztofa Walkiewicz, Pałacyk Muchów, Ceramika Artystyczna Elżbieta Telatyńska, Magic – Art-Galery, AGNI Pracownia Jogi i Ceramiki, Pasieka na Malinowym Wzgórzu, Agroturystyka Ranczo Okole, Młyn Wielisław Aneta Goła, Gościniec Kapella, Agroturystyka Dom Na Widoku, Winnica Agat, Agroturystyka Eden, Lak System Paweł Drożdż, Zamek Grodziec, Zajazd u Jana, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji – Muzeum Złota, Baszta Kowalska, Kopalnia Złota „Aurelia”, Pracownia Piernika Artystycznego PIERNIKI MARTYNY, Gościniec Pod Gruszą – YONA Joanna Smolińska – Kramarz, Active Trip, Pensjonat Pod Chmielarzem, Winnica Kindler, Villa Greta Pensjonat i Restauracja Slow Food, Ekoturystyka Kowalowe Skały, Wieża Książęca w Siedlęcinie, Fundacja Mazelan – Chrośnica Wioska Barwnych Wątków, Ekoturytyka Pod srebrną Górą, Gospodarstwo eko-agroturystyczne Radzimowice 9 i 10, Zielony Wulkan, Galeria pod Aniołem – Ceramika Rodziny Rudnickich RR, Storczykowe Wzgórze – IFC Joanna Wojnowska, Agrohippika, Gospodarstwo Gościnne „Leszczyna”. Serdecznie gratulujemy.
XIII Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy współfinansowany został ze środków budżetowych Powiatu Jaworskiego, środków własnych Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie. Duże wsparcie udzieliła Dolnośląska Izba Rolnicza w tym Rady Powiatowe DIR Powiatu Jaworskiego, Legnickiego i Złotoryjskiego.
Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Zarząd Stowarzyszenia Kaczawskiego pragną podziękować dla Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej za wsparcie projektu a w szczególności dla Pana Waldemara Jankowskiego członka zarządu DIR za wsparcie i uczestnictwo w Jarmarku.
Do zobaczenia za rok!

Aniela, Jan