Posiedzenie Rady DIR Powiatu Bolesławieckiego

W dniu 10.12.2019 w restauracji Kruszyna w Kruszynie odbyło się spotkanie Rady Powiatowej DIR powiatu bolesławieckiego. Posiedzeniu udziałem Prezesa Zarządu DIR Pana Leszka Grali przewodniczył Pan Franciszek Osip Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Bolesławiec, spośród delegatów obecni byli Pani Marianna Drozdek, Pan Wojciech Marczycki, Pan Mariusz Folwarków, Pan Artur Kozioł oraz Pan Zbigniew Moskalewicz. Wśród gości obecni byli Pani Edyta Kuźnik z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pan Sebastian Fijałkowski z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Pani Bożena Cichorzewska kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bolesławcu. Następnie do spotkania dołączył Pan Władysław Majkowski – poprzedni Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Bolesławiec, dołączyli także przedstawiciele samorządów powiatu bolesławieckiego, Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski, Wójt Gminy Bolesławiec Pan Andrzej Dutkowski, Pan Jarosław Babiarz kierownik referatu rolnictwa, Wójt Gminy Gromadka Pan Dariusz Pawliszczy oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Bolesławiec Pan Jarosław Dubiel. Prezes Zarządu DIR Pan Leszek Grala podziękował przedstawicielom samorządów za przybycie, pomoc w przeprowadzeniu wyborów do Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej, w szczególności przygotowanie spisu uprawnionych, wyraził przekonanie że samorządy w szczególności szczebla gminnego i powiatowego są naturalnym partnerem samorządu zawodowego rolników jakim jest Dolnośląska Izba Rolnicza. Prezes podziękował samorządom jak i instytucjom związanym z rolnictwem za pomoc i zaangażowanie w pracy przy realizacji pomocy rolnikom poszkodowanym przez zjawisko suszy.

Aniela, Jan