Posiedzenie Rady DIR w Lubinie

Na posiedzeniu w dniu 12.12.2019 roku w Lubinie spotkali się członkowie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej z przedstawicielami samorządu terytorialnego  i jednostek pracujących na rzecz rolnictwa. Z zaproszenia skorzystali: V-ce Starosta Lubiński Władysław Siwak, Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, Powiatowy Lekarz Weterynarii Wiesława Bober, Kierownik PZDR Arkadiusz Dulemba, Kierownik BP ARiMR Robert Marek, Kierownik WIORiN O/w Lubinie Dominik Byrski, Z-ca Nadleśniczego Zbigniew Szyszyński oraz radni i rolnicy. W spotkaniu uczestniczyli także  Członek Zarządu DIR Waldemar Jankowski i Dyrektor Biura DIR Urszula Solińska-Marek. Uczestników przywitał i spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Franciszek Lesicki. Podsumował on działalność Rady w 2019 roku, a także przedstawił zamierzenia na rok przyszły. Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń za zasługi na rzecz samorządu rolniczego oraz pracę na rzecz rolników. Srebrnymi medalami uhonorowane zostały: Agnieszka Olender, Jadwiga Zajączkowska, Urszula Znamirowska.  Specjalne podziękowania za działania na rzecz rolników oraz wkład wniesiony w rozwój i umacnianie samorządu rolniczego przyznano dla Biura Powiatowego ARiMR w Lubinie z/s w Rudnej oraz Powiatowemu Zespołowi Doradztwa Rolniczego w Lubinie, które złożono na ręce Kierowników tych jednostek.

W trakcie spotkania omówione zostały istotne zagadnienia dotyczące rolnictwa, zwłaszcza zagrożenia wynikające z choroby ASF i irozszerzającą się strefą żółtą, graniczącą bezpośrednio z powiatem lubińskim.

Była to także okazja do złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Fundacja Izydora

Jan, Bolesław