Spotkanie wigilijne samorządu rolniczego Dolnego Śląska

Tegoroczne spotkanie wigilijne samorządu rolniczego Dolnego Ślaska odbyło się się 11 grudnia w Domu Pielgrzyma im. Świętego Jana Pawła II na Wrocławskim Ostrowie Tumskim.

Wśród Gości zaproszonych w spotkaniu uczestniczyli: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Ewa Mańkowska Pełnomocnik Zarządu województwa dolnośląskiego ds. współpracy z kościołami, związkami wyznaniowymi i Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych pracujących na rzecz rolnictwa w województwie dolnośląskim.

Spotkanie wigilijne celebrował Biskup Pomocniczy Jacek Kiciński, który pobłogosławił wszystkich rolników i ich rodziny. Życzenia dla całego samorządu rolniczego Dolnego Śląska złożyli również Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz Pełnomocnik Zarządu województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska.

Uroczystość była okazją do podsumowania upływającego roku na dolnośląskiej wsi. Był to też doskonały moment do uhonorowania i wręczenia odznaczeń dla osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla rozwoju samorządu rolniczego.

Srebrne odznaczenia KRIR otrzymali: Pan Andrzej Dominik oraz Pan Dionizy Prusiewicz

Brązowe odznaczenia KRIR otrzymali: Pan Józef Inorowicz oraz Pan Stanisław Laskowski.

Złote medale Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” otrzymali:
Pani Renata Chołodecka, Pan Zdzisław Kanas, Pan  Franciszek Osip, Pan Karol Sygnatowicz, Pan Roman Steć, Pan Mieczysław Środa.

Srebrne medale Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” otrzymali:
Pan Andrzej Kaszuba oraz Pan Jan Fabrykowski.

Zarząd DIR podziękował za wspaniałą pracę w minionym roku KGW z Chełmska Śląskiego. Pamiątkowy kryształ w imieniu Koła Gospodyń Wiejskich odebrała Pani Katarzyna Górka.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców dolnośląskiej wsi, Dolnośląska Izba Rolnicza utworzyła z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych – Związek Wzajemności Członkowskiej. Dzięki temu działaniu udało się wygospodarować środki na prewencję w obszarze bezpieczeństwa naszych członków. Podczas tegorocznego spotkania wigilijnego przedstawiciele OSP Domanowice, OSP Pogwizdów oraz OSP Włosień otrzymali sprzęt, który pozwoli jeszcze lepiej dbać o nasze bezpieczeństwo.

W Świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich uczestników występ wyjątkowego Zespołu TRIO Pana Zbigniewa Korpowskiego, który zachwycał najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Ludwik, Piotr