Posiedzenie Rady Powiatowej DIR Powiatu Strzelińskiego

W dniu 12 grudnia 2019 roku Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Pan Marek Brusiło otworzył posiedzenie i powitał zebranych Gości:  Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Pana Ryszarda Borysa, Przedstawicieli Cukrowni w Strzelinie – Pana Bogdana Lisa i Ignacego Samuela, członków Komisji Szacujących straty w rolnictwie oraz Członków Rady Powiatowej DIR Powiatu Strzelińskiego. Spotkanie poświęcone było głównie podziękowaniu Członkom Komisji szacujących straty w rolnictwie a także przekazaniu informacji związanej z dalszą uprawą buraków oraz sytuacji firmy Südzucker. Na spotkanie zaproszono  członków Komisji z Gminy: Borów, Kondratowice, Strzelin i Wiązów a także pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelinie. W szacowaniu szkód czynnie uczestniczyli też Członkowie Rady  Powiatowej DIR Powiatu Strzelińskiego. Członkowie Komisji otrzymali podziękowania podpisane przez Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Leszka Gralę i Przewodniczącego  Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Strzelińskiego – Marka Brusiłę. Otrzymali również drobne upominki. O istotnych sprawach w rolnictwie powiedział Pan Ryszard Borys – V-ce Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Temat związany z uprawą buraków przedstawili zaproszeni na spotkanie przedstawiciele Cukrowni w Strzelinie. Sprawa uprawy buraków cukrowych a szczególnie jej opłacalność  jest bardzo niepokojąca dla rolników uprawiających tą roślinę, w związku z czym podczas spotkania padło dużo pytań a szczególnie jakie są prognozy na dalsze lata.
Na pytania rolników odpowiedzieli Przedstawiciele Cukrowni. Zebrani ustalili, że temat Cukrowni powinien być omówiony na odrębnym spotkaniu, ponieważ niektóre tematy powinny być szerzej uzgodnione.

Mark, Jarosław